APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

Opublikowano: czwartek, 23, luty 2023

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany w naszej placówce. W bieżącym roku szkolnym jest przeprowadzany w klasie VB.

Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

 

Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Pedagog szkolny - Izabella Kudelska prowadząc zajęcia będzie skupiała się na następujących zagadnieniach:

1.    Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy?

2.    Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!

3.    Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!

4.    Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!

5.    Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

6.    Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!

7.    Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!

8.    Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych!

9.    Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!

10.  Marzenia - wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!

Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.pozytywnaedukacja.pl

Odsłony: 445